PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1169}
7,5 144 157
ocen
7,5 10 1 144157
7,7 32
oceny krytyków
Poszukiwany, poszukiwana
powrót do forum filmu Poszukiwany, poszukiwana

-po niej dostałem ataku śmiechu; ale trwała w komedii polskiej jest ta postać wiecznego dyrektora - to nie wymarło wraz z PRL-em! Mieliśmy już ministra obrony - psychiatrę (Klich), ministra od cyfryzacji - polonistę (Boni) i ministrĘ spraw wewnętrznych, byłą katechetkę. Może, co ważniejsze, kandydaci na pewne ministerstwa byli przesuwani na jeszcze inne (początki rządów Tuska). W Polsce dziś znane jest zjawisko robienia kariery "od partii strony", warunkiem jest bycie w rządzącej aktualnie partii (tyle że jest przynajmniej dziś wybór, są różne partie).

A bardziej o filmie - nie wykorzystano możliwości aktorskich Pokory, zbyt był męski, grając Marysię (rzadko zmieniał głos, chodził po męsku - błąd reżysera, o ileż to byłoby śmieszniejsze!); najmocniejszy jest film w sytuacjach najbardziej barejowskich - gdy wchodzimy na satyrę, opuszczając teren czystego humoru (te sytuacyjki w instytucjach, te reakcje ludzi wobec tematów społecznych, ich zachowania "systemowe" - np.ta współpraca robotników w studzience - trzymanie za głowę przez asystenta - JA BYM TAKI POMNIK ODLAŁ z tymi dwoma robotnikami nad i w studzience, z jednym w rozkroku, nazwałbym go Pomnikiem Komuny).

ocenił(a) film na 9
Wydmin

Niby kilka lat minęło od posta, a na szczęście całe to tałatajstwo od rządów odeszło i teraz skomle. :)

ocenił(a) film na 9
Wydmin

"współpraca robotników w studzience - trzymanie za głowę przez asystenta - JA BYM TAKI POMNIK ODLAŁ z tymi dwoma robotnikami nad i w studzience, z jednym w rozkroku, nazwałbym go Pomnikiem Komuny)."

Genialny pomysł. To wręcz kwintesencja PRL w jednym pomniku ujęta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones