PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5317}
7,0 701
ocen
7,0 10 1 701
Dziura w ziemi
powrót do forum filmu Dziura w ziemi

Powiem Krótko - Tym Wszystkim rozczarowanym obecnym kinem polskim polecam ten tytuł. Jestem urzeczony a nawet bardzo. W wieku prawie 30 lat obejrząłem go po raz pierwszy (chyba ostatnie dzieło Kondratiuka jakie pozostało przeze mnie nie zbadane, i poznanie go, zachwyciło mnie na tyle, że stał się jednym z moich ulubionych. Ogólnie jest to normalnie egzystancjalnu thriller, z genialnymi kreacjami aktorkimi. Józef Nowak - mam do niego słabość, - ten facet jest świetny, mój ulubiony polski aktor, Roman Kłosowski - najlepsza jego kreacja, Nowicki - w doskonałej, młodej formie.
Film tak prosty, że aż niemożliwie prawdziwy. Urzekła mnie w nim ta naturalność, wiele komicznych scen (Kondratiuk to potrafi), a nade wszystko ten nasz zaściankowy klimat, troszkę komunistycznej realności, a nade wszystko to poczucie przemijania i tej dziwacznej nostalgii. Dialogi - tego trzeba posłuchać, ze świecą szukać takich. Skład aktorski prawie żywcem wyjęty z Hydrozagatki więc jak może być? Doskonałe kino!

ocenił(a) film na 8
herbatkaherbatnik

Absolutnie się z Tobą zgadzam. Film opowiada historie studenta na odwiertach, ale naprawdę jest cudowny, metafizyczny a w tym bardzo polski i momentami komiczny. "To jest nasze Moulin Rogue" Takie cytaty zapadają w pamięci, a że moja dziewczyna mieszka w okolicy starych wiatraków za każdym razem będę wspominał to zdanie i ten film. POLECAM!!!!

ocenił(a) film na 10
herbatkaherbatnik

absolutnie sie sgadzam - film powala blyskotliwoscia dialogow i podtekstow. Polecam!
(w calosci ostatnio widziany na YT)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones